Medalowo na Pucharze Świata!

W Budapeszcie w dniach 16-19 września 2021 r. odbyły się zawody o Puchar Świata w kickboxingu we wszystkich kategoriach wiekowych. W szranki stanęły drużyny z 45 państw, których reprezentanci zgłosili się do ponad 3000 startów indywidualnych. W przeciwieństwie do mistrzostw świata i kontynentów w turnieju tym obok reprezentacji narodowych mogą brać udział drużyny klubowe. Ekipa LKSW Dan Świdnik przywiozła z Węgier sześć medali. Puchar Świata wywalczył Jan Hawrysz w kategorii pointfighting kadetów młodszych do 42 kg (zielone pasy), pokonując w finale klubowego kolegę Igora Głowienkę. Dodatkowo Janek po raz drugi stanął na podium w tej samej kategorii wagowej, ale w kategorii elity (bez podziału na stopnie zaawansowania), wygrywając dwa pojedynki. Brązowy medal w kategorii pointfighting kadetów młodszych powyżej 42 kg (zielone pasy) przypadł w udziale Jakubowi Ślązakowi.

W walkach light-contact kadetów młodszych -69 kg trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Paweł Wilczopolski, zaś wśród seniorek plus 70 kg druga była Adrianna Skowrytko. Warto dodać, że w kilku przypadkach nasi reprezentanci nieznacznie przegrali walki ćwierćfinałowe. Tuż przed podium rywalizację w kolejnych kategoriach zakończyli Kacper Głowienka, Kacper Kuraś, Jakub Ślązak i Paweł Wilczopolski w pointfighting oraz Jan Hawrysz w light-contact.